Magyar JKA Karate Szövetség

Magyar JKA Karate Szövetség

25 érmet szerzett válogatottunk a 2019. évi JKA Korosztályos Európa-bajnokságon
25 érmet szerzett válogatottunk a 2019. évi JKA Korosztályos Európa-bajnokságon
2019.06.12 14:00
Ruip Zsófia

2019. május 25-26. között Csehországban, Kadan városában került megrendezésre a XIV. JKA Gyermek, Kadet, Junior és Veterán Európa-bajnokság.
Szövetségünket 42 versenyző, 5 edző és 5 versenybíró képviselte.

A két napos megmérettetésen, ahol 19 ország összesen több, mint 500 nevezést adott le, fiataljaink remekül szerepeltek, összesen 25 érmet szereztek (7 arany, 6 ezüst, 12 bronz).

A magyar válogatott eredményei:

Európa-bajnok:

1. Takács Csenge 11 év lány kumite Balassagyarmati KSE edző: Takács Csaba
2. Káldi András 13 év fiú kumite Yama SE edző: Schvarcz Péter
3. Komáromi Anna Réka 14 év lány kata Pásztói SKK edző: Lőrik Csaba, Komáromi Attila
4. Lauber Zille 12 év lány kata Saino SE edző: Ács Tibor
5. Bihari Attila 14 év fiú kumite Yama SE edző: Schvarcz Péter
6. Szalai Liliána 13 év lány kata Bushido-Viadukt SE edző: Ruip Zsófia
7. Kovács Mercédesz 16 év lány kumite Életforrás  edző: Karakó Sándor
       
Ezüstérem:      
1. Bonifert Ákos 9 év fiú kumite Hinode SE  
2. Dudás Jázmin 14 év lány kumite Életforrás  
3. Bednarik Lőrinc 14 év fiú kumite Yama SE  
4. 12-13 éves fiú kumite csapat Hamari Botond (Kunmadarasi KSE), Káldi Attila (Yama SE), Péter Zsombor (Bushido-Viadukt), Tóth Krisztián (Kunmadarasi KSE)
5. 14-15 éves fiú kata csapat Barki Gábor (Tárnok), Bednarik Lőrinc (Yama SE), Bihari Attila (Yama SE)
6. 16-17 éves lány kata csapat Gróh Janka (Yama SE), Klachmányi Inez (Bushido-Viadukt), Mihályházi Petra (Yama SE)
       
Bronzérem:      
1. Zsiga Zina 11 év lány kumite Yama SE  
2. Berta Csongor 16 év fiú kata Yama SE  
3. Veres Ádám 17 év fiú kata Tanren SE  
4. Ugró Richárd 17 év fiú kumite Kunmadarasi KSE  
5. Muhari Bálint 14 év fiú kumite Balassagyarmati KSE  
6. 10-11 éves lány kata csapat Bali Anna (Faddi SE), Takács Csenge (Balassagyarmati KSE), Zsiga Zina (Yama SE)
7. 10-11 éves fiú kumite csapat Lenkey Bence Márk (Yama SE), Lukács Bence (Faddi SE),Sarkadi Bence (Yama SE), Szutor Zétény (Tanren SE)
8. 10-11 éves lány kumite csapat Dancs Lora (Japán Út HSE), Szabó Zsófia Panna (Yama SE),Takács Csenge (Balassagyarmati KSE), Zsiga Zina (Yama SE)
9. 12-13 éves lány kumite csapat Lauber Zille (Saino SE), Szalai Liliána (Bushido-Viadukt), Szira Nóra (Tiszavasvári SE)
10.14-15 éves fiú kumte csapat Bihari Attila (Yama SE), Karakó Roland (Életforrás), Muhari Bálint (Balassagyarmat)
11.16-17 éves lány kumite csapat Kovács Mercédesz (Életforrás), Klachmányi Inez (Bushido-Viadukt), Szalai Rebeka (Katana SE), Susánszky Anna (Yama SE)
12.16-17 éves fiú kumite csapat Berta Csongor (Yama SE), Stum Dominik (Életforrás), Ugró Richárd (Kunmadaras)
       
IV. helyezett:      
1. 10-11 éves fiú kata csapat Lenkey Bence Márk (YAMA SE), Lukács Bence (Faddi SE), Sarkadi Bence Márk (YAMA SE)
       
V-VIII. helyezett:      
1. Bali Anna 10 év lány kata Faddi SE  
2. Takács Nikolett 10 év lány kata Hikari SE  
3. Lukács Bence 10 év fiú kata Faddi SE  
4. Sarkadi Bence Márk 11 év fiú kata YAMA SE  
5. Hamari Botond 12 év fiú kata Kunmadarasi KSE  
6. Tóth Krisztián 12 év fiú kata Kunmadarasi KSE  
7. Péter Zsombor 13 év fiú kata Bushido-Viadukt SE  
8. Fatalin Viktória 14 év lány kata Hikari SE  
9. Szilaski Szonja 14 év lány kata Hikari SE  
10. Muhari Bálint 14 év fiú kata Balassagyarmati KSE  
11. Takács Nikolett 10 év lány kumite Hikari SE  
12. Bali Anna 10 év lány kumite Faddi SE  
13. Lukács Bence 10 év fiú kumite Faddi SE  
14. Strádl Bence 10 év fiú kumite Bushido-Viadukt SE  
15. Dancs Lora 11 év lány kumite Japán út HSE  
16. Sarkadi Bence Márk 11 év fiú kumite YAMA SE  
17. Lauber Zille Viola 12 év lány kumite Saino SE  
18. Tóth Krisztián 12 év fiú kumite Kunmadarasi KSE  
19. Klachmányi Inez 16 év lány kumite Bushido-Viadukt SE  
20. Szerelem Nikolett 16 év lány kumite Bushido-Viadukt SE  
21. Stum Dominik 16 év fiú kumite Életforrás   
22. 14-15 éves lány kumite csapat Dudás Jázmin (Életforrás), Fatalin Viktória (Hikari SE), Szilaski Szonja (Hikari  SE)

 

Ezúton szeretnénk megköszönni Pászti Andreának az utazás szervezését, Schvarcz Péter szövetségi kapitánynak, Ruip Zsófia válogatott edzőnek, Bali Ervinnek, Ocsovai Gergőnek és Hamari Jánosnak a versenyen edzőként nyújtott sok segítséget, valamint Schneider Lászlónak, Forgó Lászlónak, Lőrik Csabának, Józsa Barnabásnak és Nagy-Varjas Lászlónak az egész versenyen nyújtott bírói teljesítményét.

Gratulálunk az egész magyar csapatnak, a versenyzőknek és a felkészítő edzőknek!

A válogatott következő megmérettetése a szeptemberi WSKA Shotokan Világbajnokság lesz Portugáliában.